2017, 2018 Classical Winners

GHNATS Spring 2017 Classical Results

CategoryPlaceIDFirst NameLast NameStudent of
3A1-Women (9th Grade)1st Place77McKenzieBahrElisa Thompson
2nd Place93IvonneArguellesTaylor Surratt
3rd Place35JuliannaChaconCatherine Wafford
3A2-Women (10th Grade)1st Place143AlinaDongSummer Song
2nd Place30KendylOrsakCatherine Wafford
3rd Place150ViannaPosadasGwyn Elizabeth Ramos
3B1-Women (11th Grade)1st Place20ElisabethLeoneJudith Boyter
2nd Place139PriscillaGuajardoJosaphat Contreras
3rd Place40SuraviSarkarAnne Heath-Welch
3B2-Women (12th Grade)1st Place5AllisonJonesIsabelle Ganz
2nd Place207AudreyWelshJason Lester
3rd Place205EmilyCousinsJason Lester
Honorable Mention32LaurenCrandonCatherine Wafford
4A-Men (Lower High School)1st Place119WilliamClyburnKelley Van Slooten
2nd Place144CarlHoSummer Song
3rd Place19TyroneKillebrewJudith Boyter
4B1-Men (11th Grade)1st Place9NoahBrentDebra Greschner
2nd Place117ChristianMathewsKelley Van Slooten
3rd Place53KentonHignettDiana Stoerzbach
4B2-Men (12th Grade)1st Place204KeatonBrownJason Lester
2nd Place22TroyMcDonaldJudith Boyter
3rd Place201CalebDrewJason Lester
7A-First Year College/ Independent Studio Women1st Place198SydneyFabregasJason Lester
2nd Place187AnnaMcClungLaurie Lester
3rd Place111BayleeKilgoreZachary Bruton
7B-Second Year College/ Independent Studio Women1st Place106BreaMarshallJammieca Mott
2nd Place121CarolineBusselbergRebecca Pyper-Busselberg
3rd Place153EmilyAndersonEvangelina Colon
Honorable Mention177ChristianGrayDavid Kirkwood
8A-First Year College/ Independent Studio Men1st Place76NoahWoelfelKristen Hertzenberg
2nd Place109ManuelLugoJammieca Mott
3rd Place75BenjaminCalipKristen Hertzenberg
Honorable Mention11CalebSellersSerdar Nick Ilban
8B-Second Year College/ Independent Studio Men1st Place50EarlSigeeDebra Greschner
2nd Place186NathanLernerLaurie Lester
3rd Place191RyanPenneyLaurie Lester
11A-Third Year College/ Independent Studio Women1st Place184TabithaGreeneLaurie Lester
2nd Place68BellaPallaviciniMichael Walsh
3rd Place156KelsieRandlesDeborah Lynn Popham
11B-Fourth/Fifth Year College/ Independent Studio Women1st Place104ChasitiWalkerJammieca Mott
2nd Place197Sarah AnnHoltJason Lester
3rd Place110DestiniWilsonJammieca Mott
12A-Third Year College/ Independent Studio Men1st Place130AaronVierkantTony Boutte
2nd Place168OscarCardozaEvangelina Colon
12B-Fourth/Fifth Year College/ Independent Studio Men1st Place188Fidel AngelRomeroDavid Kirkwood
2nd Place189KevinPunnackalLaurie Lester
3rd Place138JaronFrederickGwendolyn Alfred
13A/14A-Lower Advanced College/ Independent Studio1st Place49RodneySharp IILeon Turner
2nd Place194DanielaPetrolitoLaurie Lester
3rd Place165AmandaLosoyaEvangelina Colon
13B/14B-Upper Advanced College/ Independent Studio1st Place51CortneyPrescottDebra Greschner
2nd Place36GeralynHarperDebra Greschner
3rd Place112JoeLa TorreZachary Bruton
BAC-Beginning Adult1st Place25KeithWallsSerdar Nick Ilban
2nd Place42DavidGonzalezAnne Heath-Welch
3rd Place18ColtonWrightSerdar Nick Ilban
AAC-Advanced Adult1st Place10JasonChoiSerdar Nick Ilban
2nd Place1OfeliaAdameIsabelle Ganz
3rd Place66SuzanneVanlandinghamFrances Fenton

GHNATS Spring 2018 Classical Winners

CategoryPlaceIDStudent NamePianistStudent of
 3A1-Women (9th Grade)1st Place116 Julia Geer  Mary Box Lindsay Bowden
2nd Place21 Katherine Willcockson  Megan Glikes Vicki Gorman
2nd Place35 Liliana Guzman  Jennifer Key Taylor Surratt
 4A-Men (9th Grade)1st Place157 James Silva  Bethany Self Elisa T Thompson
2nd Place89 Ashwin Murali  Bethany Self Jennifer Donnan
3rd Place167 John Silva  Sheila Keyes Elisa T Thompson
 3A2-Women (10th Grade)1st Place160 McKenzie Bahr  Bethany Self Elisa T Thompson
2nd Place25 Ivonne Arguelles  Jennifer Key Taylor Surratt
3rd Place64 Melanie Chin  Hanqing Zhou Summer Song
 4A2-Men (10th Grade)1st Place63 Carl Ho  Hanqing Zhou Summer Song
2nd Place90 Dustin Vickers  Sheila Keyes Jennifer Donnan
3rd Place40 Ivan Moreno  Alan Zamarron Taylor Surratt
 3B1-Women (11th Grade)1st Place37 Katie Stobbe  Jeffery Gordon Judith B Boyter
2nd Place62 Alina Dong  Hanqing Zhou Summer Song
3rd Place163 Sarah Ellis  Bethany Self Elisa T Thompson
 4B1-Men (11th Grade)1st Place30 Jason Padron  Alan Zamarron Taylor Surratt
2nd Place172 Victor Yang  Sheila Keyes Elisa T Thompson
3rd Place171 George Cox  Sheila Keyes Elisa T Thompson
 3B2-Women (12th Grade)1st Place95 Kathryn Wallace  Jennifer Franz-Melady Diana Carol Stoerzbach
1st Place186 Elisabeth Leone  Andrea Benabent Nicole Asel
2nd Place38 Megan Flores  Jeffery Gordon Judith B Boyter
 4B2-Men (12th Grade)1st Place26 Anthony Perez  Alan Zamarron Taylor Surratt
2nd Place166 Riley Duggan  Bethany Self Elisa T Thompson
3rd Place5 Nicolas Gregory  Renee Kloes Gwyn Ramos
 BAC-Beginning Adult1st Place52 David Gonzalez  Teruhiko Toda Anne Heath-Welch
2nd Place11 Ching-Yang Chou Megan Glikes Frances Fenton
3rd Place8 Michael Winbigler  Megan Glikes Frances Fenton
 AAC-Advanced Adult1st Place49 Ofelia Adame  Pablo Martinez Isabelle Ganz
2nd Place45 Vawn Gretta  Jasmine Hatem Brady Knapp
3rd Place155 Carlee Abschneider  Steven Jones Laurie D Lester
 7A-First Year College/ Independent Studio Women1st Place51 Allison Jones  Andrew Schneider Isabelle Ganz
2nd Place97 Breanna Lindsey  Lucian Zidaru Gwendolyn Alfred
3rd Place145 Christina Little  Alina Klimaszewska Jason M Lester
 8A-First Year College/ Independent Studio Men1st Place199 John Kenney  Saule Garcia Wesley Lawrence
2nd Place148 Davion Adams  David Dyess Jason M Lester
3rd Place194 Dakota Jenkins  Saule Garcia Wesley Lawrence
 7B-Second Year College/ Independent Studio Women1st Place146 Faith Fobeneh  Alina Klimaszewska Jason M Lester
2nd Place138 Baylee Kilgore  Yvonne Chang Zachary Bruton
3rd Place134 Rachel Menchaca  Alejandra Burgos Deborah Lynn Popham
 8B-Second Year College/ Independent Studio Men1st Place43 Jesse Peterson  Jasmine Hatem Brady Knapp
2nd Place14 Chase Duffin  Jasmine Hatem Brady Knapp
3rd Place196 Edgard Lopez  Saule Garcia Wesley Lawrence
 11A-Third Year College/ Independent Studio Women1st Place180 Emily Anderson Andrea Benabent Nicole Asel
2nd Place16 Noemy Cervantes  Jasmine Hatem Brady Knapp
3rd Place142 Isabella Pallavicini  Nancy Ryan Sarah Lysiak
Honorable Mention192 Christian Gray  Alina Klimaszewska David Kirkwood
 12A-Third Year College/ Independent Studio Men1st Place198 Nathan Lerner  Steven Jones David Kirkwood
2nd Place190 Jacob Sherfy  Saule Garcia Wesley Lawrence
3rd Place100 Kayse Musse  Lucian Zidaru Gwendolyn Alfred
 11B-Fourth/Fifth Year College/ Independent Studio Women1st Place182 Gisela Gonzalez  Andrea Benabent Nicole Asel
2nd Place149 Tabitha Greene  Alina Klimaszewska Laurie D Lester
3rd Place50 Jasmine Currie  Vicki Seldon Leon Turner
 12B-Fourth/Fifth Year College/ Independent Studio Men1st Place193 Eric Morgan  Saule Garcia Wesley Lawrence
2nd Place19 Max Mullenax  Jasmine Hatem Brady Knapp
3rd Place153 Kevin Punnackal  Steven Jones Laurie D Lester
 13/14-Advanced College/ Independent Studio1st Place78 Rodney Sharp  Vicki Seldon Jolie Rocke Brown
2nd Place178 Janel Mercado  Andrew Schneider Evangelina Colon
3rd Place66 YunXuan Zhu  Alina Klimaszewska Summer Song